Katalog
Alijan Jumamuratov

Alijan Jumamuratov

Hayatımın değişimi, içimdeki o ateşin daha sönmediğini fark ettiğim gün şu kelimelerin anlamını  kavramakla başlamıştı: "Bu hayata hangi ülkede, hangi şehirde, hangi semtte, hangi ailede başlayacağın senin seçimin değildir, ancak bu hayatı nasıl bitireceğin senin seçimlerinin, kararlarının sonucudur.

 

Doğma, büyüme Türkmenistanlıyım.1996 yılında doğdum, normal iş hayatında çalışan bir babanın ve evde güzel yemekler yapan, ellerinin tadını özlediğim bir annenin ve 2 aslan gibi kardeşin abisi, her zaman her konuda beni destekleyen, size güveniyorum her zaman sizin yanınızdayım diye motivemi koruyan güçlü kadının kocası, henüz 2 yaşını doldurmayan melek gözlü, ay yüzlü bir kız çocuğunun babasıyım. 

 

İş hayatına 12 yaşındayken başladım, sırf liseye gitmek için okul kıyafetlerini ve lise arkadaşlarımın da telefon taşıdıkları için bende kendime bir telefon alacağım diye tuğla fabrikasında çalışmaya başladım. Daha sonra pazarda hemen hemen 1 sene ekmek satmakla başlayıp, DVD, CD disklerinin satışını yaparak bıraktım. Sonra biraz daha fazla para kazanacağım hem de üstüm temiz olur diye düşünerek 1 sene garsonluk işini yaptım baktım o da bana göre değildi. Daha fazla para kazanırım diye bu sefer inşaat sektörüne girdim çırak olarak ve orda devam ettim. Gel zaman git zaman askerliği de bitirdim. Daha sonra üniversite okuyacağım diye her yere baş vurmaya başladım olmadı. Sonunda dedim ki ben Türkiye’de okuyacağım ve Türkiye’de Karabük Üniversitesi’nin Mimarlık Bölümü’nü kazanarak 2017 senesinde buraya geldim. Tabi üniversite de olmadı, bazı nedenlerden dolayı kayıt gününe geç kaldım ve iptal oldu. Küçüklükten hayal ettiğim bir şey vardı kendi işimin sahibi olmak dedim ki ben burada bir iş bulayım öncelikle dilini iyice öğreneyim daha sonra kendi işimi kuracağım dedim ve kargo firmalarının birinde 600$ maaşla eleman olarak çalışmaya başladım. İlk senelerinde hem ben hem evdekiler çok mutluyduk. Ancak seneler geçtikçe evdekilerin mutluluğu daha da artıyor, aksine benim azalıyordu. Çünkü hayatımın su gibi akıp gittiğinin farkındaydım. Bir gün dedim ki Alijan hani iş yapacaktın, hani bu hayatta bir şeyler başaracaktın diye sorular sormaya başladım. Bana bu hayatta istediğim maddi şeylere ulaşmam için gereken şeylerin hesabını yapmamıştım. Artık yapmalıydım. Kabaca hesapladığımda 30 senelik çalışma sonucunda ulaşacağım tablo hedeflerimin çok gerisindeydi. O gün zaten strese girmiştim çünkü daha kızım 2 aylık bebekti babalık duygusunu daha yeni yeni tatmaya başlamıştım. Sene 2020 Mart ayı o gün işletme yerinin müdürüne patronumdan benim için 1 haftalığına izin vermesini rica ettim gerekirse maaşımdan kessin demiştim, peki demişti. Ama 5 dakika sonra arayıp artık gelmeme ihtiyacı olmadığını söyledi müdür. Ne güzel dedim hemen hemen 3 sene emek verdiğim işten 2 aylık çocuğum olduğunu bildiği takdirde işten atmıştı beni. Ama patronun hakkını yemiş olmayım 1 hafta sonra kendisi tekrar arayıp geri çağırmıştı beni ama artık ben o işte çalışmama kararımı vermiştim, çünkü bir şeyler yapmalıyım, bir şeyler değiştirmeliyim, bir şeyler başarmalıyım dedim. Ama “Nedir? Nasıl? Ne zaman? Nerde?” derken memlekette birlikte garsonluk yaptığım dostum, Facebooktan mesaj atmıştı. Ve beni bir toplantı seminerine davet etmişti. Ve ilk Networkla tanıştığım gün o gündü ve iyi ki de beni bu sektörle tanıştırmış diyorum kendisine ne kadar teşekkür etsem de azdır. Can dostum, sponsorum Fahruddin SEYİTMURADOV iyi ki varsın.

 

Tabi bu yolculukta 12 ay devamında birçok hatalar yaptım ama düzeltmeye öğrenmeye her zaman açıktım. Düşüncelerimi, dünya bakış açımı değiştirmeye yardım eden, birçok kez olmuyor dediğimde "Sen yaparsın, kendine güven, kendine inan, güvenmiyorsan, inanmıyorsan benim güvenimle, inancımla ilerle !" diye el uzatan, liderim Batuhan HOJAYEV’ e. bilgilerine hayran kaldığım, sürekli enerjisini etrafa yayan "HAYALLERİN Korkularından BÜYÜK olması" lazım diye her zaman önderlik yapan liderim İbrahim OKUR’ a, sunumlarda, eğitimlerde, birçok şey öğrendiğim, örneklerinden faydalandığım Rüstem KLYCHEV ve Samet KAYA' ya sonsuza dek müteşekkirim.

AYMNET ile 8 aylık çalışmamın sonucunda aylık 10.000 TL kazanç seviyesine çıkarak 1000 Aile Sosyal Sorumluluk Projesinde yer almayı başardım ve bundan dolayı son derece müteşekkirim. Benim bu başarımda her konuda destek olan  çalışma arkadaşlarım ORİON TEAM’ e (Gökyüzündeki en parlak yıldızlar takımı) sevgilerimi iletiyorum. Takım arkadaşlarımızla daha 10 binlerce 1000 Aileler çıkarmak dileği ile hepinize sevgilerimi iletiyorum. İYİ ki VARSINIZ. İYİ ki AYMNET.

 

Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. KABUL EDİYORUM